bg shape 3

Biz Kimiz?

Cinsel Terapi Kliniği olarak, çiftlerin cinsel sağlık ve ilişki tatminine odaklanan deneyimli bir terapi merkeziyiz. Misyonumuz, çiftlerin cinsel yaşamlarını iyileştirmek, iletişim becerilerini geliştirmek ve daha sağlıklı bir cinsel uyum elde etmelerine yardımcı olmaktır. Bu alanda Eğitim almış Psikolog ve Psikolojik Danışman olarak Mersin’de 2007 yılından beri Cinsel Terapi alanında çalışıyoruz.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki hayatının herhangi bir döneminde cinsel problem yaşamayan veya cinsellikle ilgili destek alma ihtiyacı hissetmeyen neredeyse hiç yok gibi. Bununla beraber ülkemizde cinsel problemleri nedeniyle bir Cinsel Terapi Uzmanına başvuran sayısı, her geçen gün artmasına rağmen, oldukça düşüktür. Dünya Sağlık Örgütü her insanın bedensel ve ruhsal sağlığının önemli bir bileşeni olarak sağlık bir cinselliği olmazsa olmaz saymıştır. Bizce de mutlu evlilikler için Sağlıklı bir Cinsel Yaşam son derece önemlidir.

Neden Biz?

Mersin Cinsel Terapi Merkezi |Yaşam Psikoloji Dünyası

CİNSEL TERAPİDE SONUÇLAR

Cinsel Terapide sonuçlar danışan terapist uyumu ve iletişimi ile ev uygulamalarına ayrılan zamana göre değişir. İyi bir iletişim kurulabilmişse (bu oldukça büyük oranda Terapistin bu konudaki eğitimine, tecrübesine ve yeteneğine bağlıdır) ve danışan/danışanlar ev uygulamalarına zaman ayırabilirlerse problemlerin çözümü yüzde yüzlere varan bir şekilde gerçekleşir. Görüldüğü üzere bu bir takım çalışması gibi herkesin üzerine düşeni ne kadar yapabildiği ile alakalıdır.

Kendinizi bunun için hazır görüyorsanız doğru adrese giderek yaşamınızı değiştirebilmek son derece kolaydır.

Biz Yaşamınızın Değişim Merkezi olarak sizleri Mersin’de cinsel sorunlarınızın çözümü için bekliyoruz.

Saygılarımızla

İzzet Zülküf ÇELİK, Uzm. Psi. Danışman/Cinsel Terapist
Yaşam YANARDAĞ ÇELİK, Klinik Psikolog/Cinsel Terapist

Cinsel Terapi ve Gizlilik

Cinsel Terapide de diğer tüm problemlerde olduğu gibi danışan ile psikoterapist arasında tam bir gizlilik esastır. Biz Mersin’de uzun yıllardır yaptığımız çalışmalarda belki de en fazla önem verdiğimiz konular arasında bu gelmektedir. Zaten ofisimize sadece Cinsel Problemler için gelinmez. Çocuk problemlerinden, bireysel birçok problemle ilgili çalışma yürüten bir ekibiz. Bu da Cinsel Terapi için gelen danışanlarımızın kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlamaktadır.

Cinsel Terapi ve Konfor

Cinsel Terapiye gelen bir kişinin veya çiftin kendilerini iyi, rahat ve güvende hissetmeleri son derece önemlidir. Çünkü kişinin veya çiftin zihinsel ve ruhsal konforu hem kendisini daha rahat ifade etmesini hem de terapisti ile arasındaki etkileşimin güçlenmesini sağlar. Bu Terapi sürecini hem kısaltır hem de daha kaliteli hale getirir ki problemler daha kolay çözülür. İşte bu zihinsel ve ruhsal konforun sağlanabilmesi bir taraftan doğru düzenlenmiş bir ofis ve profesyonel destek veren bir yardımcı ekip ile diğer taraftan terapistin bu konudaki yeterliği ile alakalıdır. Her ikisini birlikte oluşturabilmenin gururu ile sadece Mersin’e değil Türkiye’nin dört bir tarafına ve Avrupa ülkelerinden gelen gurbetçi vatandaşlarımıza Cinsel Terapi Hizmeti vermeye devam ediyoruz.